WhatsApp Android için beklenen güncelleme geldi!


Android işletim sistemine sahip telefonlar için yeni bir güncelleme paylaşan WhatsApp kullanıcıların seveceği düşünülen yeni özellik getirdi. Bugün paylaşılan güncelleme sayesinde Android kullanıcıları için resim içinde resim özelliği paylaşıldı.

Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

WhatsApp’ın öncelikle IOS işletim sistemi için olan uygulamasına getirdiği bu özellik artık Andrid işletim sistemiyle de kullanılabilecek. Hizmete sunulan bu yeni özellikle birlikte Instagram ve Youtube uygulamalarından paylaşılan videolar resim içinde resim fonksiyonuyla görüntülenebilecek.

WhatsApp’ın paylaştığı bu son güncellemeyi yüklediğiniz zaman ‘oynat’ ikonunu küçük resim önizlemesinde görebileceksiniz. Bu ikona tıkladığınızda ise resim içinde resim moduyla videoyu izleyebileceksiniz ve aynı esnada sohbet içinde gezinebileceksiniz. Resim içinde resim modu Instagram Storyler için desteklenmiyor olsa da Instagram videoları için de çalışıyor olacak. Son dönemlerde WhatsApp bildirimleri üzerinde epey yoğunlaşan şirket bu yeni özelliği tüm Android kullanıcıların hizmetine sundu.