Puma’nın Akıllı Ayakkabıları Ortaya Çıktı!


Puma, alışılagelmişin dışında bir ürünle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Günümüz teknolojisini ve sporu bir araya getirerek 1986 senesinde yaptığı inovasyonu gün yüzüne çıkarttı yani akıllı spor ayakkabılar hayatımıza giriyor.

Akıllı spor ayakkabılar son günlerde oldukça popüler. Puma geliştirdiği bu teknolojiyi çıkarttığı bu yeni model ile birleştirerek tüketicilerinin hizmetine sunacak. Puma yeni  model ayakkabılarının tanıtımını da gerçekleştirdi, bu akıllı ayakkabılarda  hem modern fitness hem de RS –Bilgisayar teknolojisi kullanılıyor. Aynı zamanda bu havalı aksesuarlar adım , uzunluk ve kalori ölçümü için kullanılan üç eksene sahip birivmeölçer içeriyor.

İster inanın ister inanmayın ama Puma aslında 1986 senesinde ilk akıllı spor ayakkabısını üretmişti. Puma’ın ilk ürettiği bu ayakkabılar Commodore64 veya AppleII ile kolayca bütünleşebiliyordu ve tabiki bu eski  model ayakkabılarla iletişime geçmek için 8 bit kablolu mimari kullanılıyordu ve basit veriler elde edilebiliyordu. Ancak Puma’nın bu yeni model akıllı ayakkabıları için ise Bluetooth teknolojisi ile birlikte IOS yada Android işletim sistemlerinden birine sahip olmak yeterli. Tabi ki bir de akıllı spor ayakkabı edinmeniz gerekiyor.

İsmi Puma Hyper Adapt olan bu yeni model akıllı ayakkabılar sınırlı sayıda üretilerek 13 Aralık’a ayakkabı severlerin beğenisine sunulacak.