Instagram yeni akış görünümünü yayına aldı sonra geri çekti.


Instagram, belli bir dönemdir test aşamasında olan ve story özelliğini andıran akış formatını ülkemiz de dahil olmak üzere çoğu ülkede geçtiğimiz günlerde yayınladı. Story özelliğine benzeyen bu yeni akış tasarımı daha ilk etapta kullanıcılar tarafından olumsuz eleştirilerle karşılaştı.

Yeni formatıyla birlikte Instagram, aynı story özelliğindeki gibi paylaşımlara da basarak ilerleme şeklindeki temasını getirerek storylerin geçici özelliğini uygulamanın tamamına yaymak istiyor. Birleşik Krallık’ta da aktif olan özellik sırasıyla tüm ülkelerde aktive edilecek gibi görünüyor.

Instagram, test aşamasında olduğu düşünüldüğü için yakın bir tarihte paylaşılması beklenmeyen özelliği yeni yıldan önce aktive ederek kullanıcılarını oldukça şaşırttı. Aslında keşfet bölümünde ve videolarda zaten kullanılıyor olan bu özellik için bir Instagram sözcüsü tarafından öncelikli olarak yayınlanacak bir uygulama olmadığı ifade edilmişti.

Instagram ise yayına alıp sonra kaldırdığı bu özellik hakkında kullanıcıların bir hata sonucu bu özelliği gördüğünü ve sonra düzeltilip yayının normal haline döndürüldüğünü ifade ederek kullanıcılarından özür diledi.