Galaxy Tab’ın Yeni Versiyonu 2019 başında piyasada!


Akıllı telefonlar büyüyen ekranları ve gelişmiş teknolojileriyle birlikte tabletlerin popülaritesini düşürmüş olsa da kişisel bilgisayarların yerine geçebilen veya keyifli kullanım deneyimi sunan tabletler hala çoğu kullanıcıların vazgeçilmezi. Azalan pazar payına rağmen Samsung da tablet sevgisinden vazgeçmemiş olacak ki 2019’un ilk aylarında orta segment bir ürün olan Galaxy Tab ile karşımıza çıkacak.

Her ne kadar Android işletim sistemiyle çalışan şirketler jenerik bir ürün haline gelen Apple iPad’i tahtından indiremese de Samsung tablet konusundaki istikrarı sayesinde oldukça başarılı ve iyi bir pazar payına sahip.

Karşımıza en son 1200 X 1,920 piksel ekran çözünürlüğü ve Snapdragon 450 işlemciye sahip Galaxy Tab S10 ile çıkan firma yeni tabletinin hazırlıklarını yapıyor.

Samsung’un Galaxy Tab ismini verdiği bu yeni ürününde Sytlus kalemin olup olmadığı merak edilse de tablet konusundaki ısrarı aşikar.

Mobil Dünya Kongresi’nde lansmanı gerçekleştirileciği tahmin edilen bu orta segment yeni tableti 2019’un ilk aylarında piyasada görebiliriz. Diğer söylentilere göre ise 20 Şubat’ta Samsung, Galaxy S10 ve Galaxy Tab A serisine ait yeni ürünün lansmanını birlikte yapacak.

Henüz Galaxy Tab’ın marifetleri hakkında herhangi bir bilgi olmasa da kısa zaman içinde özelliklerinin paylaşılması bekleniyor.