Hikayeyi izleyicinin belirleyeceği Black Mirror’ın 5 saatlik interaktif filminin fragmanı yayınlandı.


28 Aralık tarihinde Black Mirror’ın 5 saat süren ve interaktif olarak seyredilecek filminin duyurusu izleyicilerde oldukça merak uyandırmıştı. Dün ise merakla beklenen Black Mirror: Bandersnatch filminin fragmanı paylaşıldı.

Fragmanından anlaşılacağı üzere tam anlamıyla distopya olarak kurgulanan filmi izlemek izlemek için biraz fazla zaman ayırmanız gerekiyor çünkü tam olarak 312 dakika sürüyor yani 5 saatten daha fazla bir zamana ihtiyacınız var. Netflix’in ‘Bir Black Mirror Etkinliği’ olarak ifade ettiği film esasen Bandersnatch isimli oyunla alakalı olan bir kitap uyarlaması şeklinde. Dolayısıyla bu bilgi bize detaylı açıklama yapılmamış olmasına rağmen filmin interaktif şekilde olacağını kanıtlıyor. Ayrıca Bendersnatch; yazarı Lewis Caroll olan ve 1872 yılında çıkan Through the Looking-Glass kitabında yer alan hayali bir yaratığın ismi. Buna bağlı olarak filmde fazlaca hayali ürünlerle karşılaşacağımızı ve hangisinin gerçek hangisinin hayali olduğunu ayırt etmekte zorlanacağımız fragmanı izleyince bile belli oluyor.

Daha önce Hard Candy, Breaking Bad’in bir bölümü, American Gods’ın ise üç bölümünü yönetmiş olan ve Black Mirror’un insanlarla robotların savaşını ele alan Metalhead sezonunu yöneten David Slade bu defa Bandersnatch’in yönetmeni olarak karşımıza çıkıyor. Ee hal böyle olunca Slade, Metalhead sezonuna fragmandan anlaşılacağı üzere göz kırpıyor.