2017’de ülkedeki operasyonlarını durduran Zomato, Türkiye pazarına yeniden giriyor.


Bir çeşit restoran rehberi olan ve Mayıs 2017 tarihinde ülkemizdeki çalışmalarını durduran Zomato, Türkiye’deki çalışmalarına yeniden başlayacak. Firma ilk adım olarak 20 kişilik bir takım kurarak İstanbul’da bulunan yaklaşık 30 bin rastoranın bilgilerini güncellemekle başlayacak. Halihazırda 20 bin civarında restoranı iki ayda tek tek dolaşarak bilgilerini güncellemiş olan bu ekibin hedefi Ocak ayının sonuna kadar 30 bin restoranın güncellemesini tamamlamak.

Eski uygulamasına yeni özellikler getirerek karşımıza çıkan Zomato’nun bu yeni sürprizlerinden biri ‘Etkinlikler’ kategorisi açarak restoran rehberliğinin yanı sıra etkinlik rehberi olarak da hizmet verecek olması. Yani kullanıcılar artık farklı alanlardaki etkinlikleri de Zomato sayesinde inceleyip detaylarını öğrenebilecekler. Bu sekme sayesinde kullanıcılar tek bir tıkla etkinliğin olduğu mekanla iletişime geçebilecek ve etkinlikleri tarihe göre filtreleyerek arama yapabilecekler. Uygulamada şimdiden stand-up, dj performansı ve canlı müzik farklı kategorilerde 273 etkinliğin bilgileri görüntülenebiliyor.

Ayrıca Zomato, yeniden ülkemize dönerken 3 farklı kategori belirleyip toplamda 128 tane yılbaşı etkinliği derleyip kullanıcı verileri sayeside yılbaşı için popüler olan mekanları ve etkinlikleri de belirlemiş. Yeni özellikleriyle birlikte tekrardan Türkiye pazarına merhaba diyen uygulama operasyonlarına aktif olarak 2019’da başlayacaklarını açıklarken yeni takım üyelerine ihtiyaç duyduğunu da ifade etti. Başvuru yapmak isteyenler turkeyhiring@zomato.com adresine özgeçmişlerini yollayabilirler.